روز ولنتاین Valentine’s Day

modavar 2023/01/29

روز ولنتاین Valentine’s Day

روز ولنتاین Valentine’s Day، هیجانی که همه عشاق برای خرید کادوی ولنتاین دارند شاید قابل مقایسه با هیچ روز و مناسبتی نباشد. دلیل این هیجان و شور و شوق به دلیل مفهوم و پیام این روز است که عشاق را بر آن می دارد تا با هیجان به دنبال خرید کادوی ولنتاین، سوپرایزهای روز عشق و سایر موارد باشند. قصد در این مقاله با مروری بر ایده های جذاب برای خرید کادو ولنتاین، شما را در گرفتن تصمیم بهتر یاری کنیم.

خرید کادوی ولنتاین گاهی شامل کادوهای ارزان قیمت ولنتاین و گاهی شامل کادوهای گرانقیمت ولنتاین می باشند. البته که در این شرایط اقتصادی ما تلاش داریم تا با معرفی پرفروش ترین کادوهای ولنتاین ایده های خرید ساده اما کاملی را به شما عزیزان بدهیم و بتوانیم 25 بهمن 1401 ولنتاین را در کنار هم به خوبی برگزار نماییم. اگر دوست دارید با مفهوم ولنتاین و پرطرفدارترین کادوهای ولنتاین آشنا شوید، مدآوری را تا پایان این مقاله همراهی کنید.

روز ولنتاین روز عشق یا عاشقان که به آن روز ولنتاین مقدس یا جشن ولنتاین نیز می‌گویند، هر ساله در ۱۴ فوریه (۲۵ بهمن) جشن گرفته می‌شود. این بزرگداشت به عنوان یک روز جشن مسیحی (تقویم قدیسین) برای بزرگداشت یک یا دو شهید نخستین دین مسیحیت به نام قدیس ولنتاین آغاز گردید و از طریق سنت‌های مردمی پس از آن، به یک جشن فرهنگی، مذهبی و تجاری مهم عاشقانه در بسیاری از مناطق دنیا تبدیل شد.

داستان‌های مختلفی در مورد اینکه چرا ۱۴ فوریه روز ولنتاین انتخاب شده‌است، وجود دارد. در کشورهای اسکاندیناوی در اواسط فوریه است که پرندگان جفت‌گیری می‌کنند، به همین دلیل است که این دوره، از زمان‌های دور به عنوان نماد عشق و تولید مثل یاد می‌شود.
داستان ها و روایات گوناگون از شهادت ولنتاین در ۱۴ فوریه وجود دارد، از جمله داستانی از زندانی شدن سنت ولنتاین رم به دلیل خدمت به مسیحیان تحت آزار و اذیت امپراتوری روم در سده سوم میلادی نقل شده‌است. بر اساس یک سنت اولیه، سنت ولنتاین بینایی را به دختر نابینای زندانبان خود بازگرداند.

داستان‌های بی شمار افزوده شده بعدی به این افسانه، ولنتاین را بیشتر با موضوع عشق مرتبط می‌کند: داستان‌های مربوط به قرن هجدهم میلادی این قصه را پرآب و تاب تر کرده بازگو کننده این ادعاست که ایین ولنتاین نامه ای را برای دختر زندانبان خود با امضای «ولنتاین تو» به عنوان وداع قبل از اعدامش نوشته‌است. روایتی دیگر نقل می‌کند که سنت ولنتاین برای سربازان مسیحی که ممنوع الازدواج بودند، مراسم عروسی برگزار کرد.

در اشعار اوتون دو گراندسون (Oton III de Grandson)، جفری چاوسر و شارل، دوک اورلئان (۱۳۹۴–۱۴۶۵) که در انگلستان اسیر شده بود، مطالبی هست که اغلب به روز ولنتاین اشاره می‌کند. اولین یادکرد روز ولنتاین با مفهوم عشق به سده چهاردهم در انگلستان برمی گردد، جایی که باور بر این بود که ۱۴ فوریه روز جفت شدن پرندگان است، این باور در نوشته‌های جفری چاوسر در سده چهاردهم ذکر شده‌است. در این دوران مرسوم بود که عاشقان یادداشت‌های رومانتیک رد و بدل می‌کردند و یکدیگر را ولنتاین می‌نامیدند.
جشن قدیس ولنتاین توسط پاپ ژلازیوس یکم در سال ۴۹۶ میلادی ابداع شد. ژلازیوس یکم این جشن را در ۱۴ فوریه به افتخار سنت ولنتاین روم، که در سال ۲۶۹ میلادی کشته شده بود، برگزار کرد. این روز در قرون ۱۴ و ۱۵ با عشق رمانتیک همراه شد، زمانی که مفاهیم عشق شهسوارانه شکوفا شد، عشقی که ظاهراً با «مرغ عشق» اوایل بهار در ارتباط بود. در جشن ولنتاین در بریتانیا قرن هجدهم، زوج‌ها با دادن گل و شیرینی و فرستادن کارت‌های تبریک ولنتاین، عشق خود را به یکدیگر ابراز می‌کردند. نمادهای روز ولنتاین که امروزه مورد استفاده قرار می‌گیرند شامل اشکال مختلف قلب، کبوتر و شکل کوپیدو بالدار است. از قرن نوزدهم، دست‌نوشته‌های ولنتاین استفاده بیشتری نسبت به کارت‌های ولنتاین پیدا کرده‌اند. در ایتالیا، کلیدهای سنت ولنتاین به عنوان نمادی عاشقانه و دعوتی برای باز کردن قفل قلب اهدا کننده عشق، هدیه داده می‌شود. این کلید همچنین به کودکان برای جلوگیری از بیماری صرع (بیماری سنت ولنتاین) هدیه داده می‌شود.

روز ولنتاین یادآور روز عشق و دوست داشتن است. اما چیزی که در روز ولنتاین مهم است، اینکه بدونیم ولنتاین چندمه؟! این به آن دلیل است که از الان برای خرید کادو و تشکر از عشقتان به خاطر همراهی در تمام سال‌ها قدردانی کنید. در ایران و سرتاسر جهان همه نگاه‌ها معطوف به یک روز است و آن روز، روزی نیست جز روزعاشقان که به روز ولنتاین (Valentine’s Day) معروف است.
یکی از با شکوهترین روزها برای ابراز عشق (love) به هر کسی که دوست دارید و این روز پیر و جوان و کوچک و بزرگ ندارد. عشق به فرزند، عشق به مادر، به پدر، خواهر به برادر و برعکس همه اینها سمبلی از عشق در این روز زیبا هستند.
ولنتا ین ۱۴۰۱ کِیه؟ین سال ۱۴۰۱(۲۰۲۳) مصادف با ۱۴ فوریه ۲۰۲۳ است که در روز سه شنبه، ۲۵ بهمن ماه برگزار می‌شود.

این روز برای عشاق یک روز خاص و به یادماندنی است. افسانه‌های زیادی در مورد ولنتاین وجود دارد. یکی از این افسانه‌ها که دهان‌ به دهان چرخیده این است که امپراتوری روم ازدواج را برای مردان و زنان ممنوع کرده بود. کشیش والنتین (valentine) به‌صورت پنهانی عشاق را به عقد هم درمی‌آورد و گل سرخ به آن‌ها هدیه می‌داد.
امپراتور روم متوجه این موضوع شده و والنتین را در زندان حبس کرد. در زندان والنتین عاشق دختر نابینای زندانبان شد و با عشق والنتین و دختر نابینا، بینایی دختر برگشت.

در تاریخ ۱۴ فوریه والنتین را اعدام کردند. والنتین، نامه‌ای که برای دختر نوشته بود با امضای “والنتین تو” و این نامه همیشه به یادگار از آن در ذهن‌ها و قلب‌ها ماند. از آن زمان به بعد والنتین سمبل عشق شد و تا به امروز همچنان این روز را یادبود می‌گیرند. اکثر قریب به‌اتفاق مسیحیان و به یاد کشیش والنتین در ایین کاتولیک با ارسال گل و کارت تبریک در مراسم یادبود آن کشیش شرکت می‌کنند.
ولنتاین نماد عشق و علاقه و دوستی است. مهم نیست کدام کشور و از چه دین وایینی باشید. وقتی با عشق و از صمیم قلب کسی را دوست دارید، همه حستتان را می‌خواهید به او بفهمانید و چه بهتر که در این روز خاص و شگفت‌انگیز زیباترین احساسات را تقدیم فرد مورد علاقه‌تان بکنید.

جعبه کادو ولنتاین

امروزه برای کادو دادن به مناسبت ولنتاین، به غیر از استفاده از کاغذ کادو و کادو پیچ کردن هدیه و یا روش معمول پول گذاشتن در پاکت، از روش‌های خلاقانه‌ی دیگری استفاده می‌کنند. یکی از این روش‌های جدید برای کادوها، استفاده از جعبه‌های کادویی هست.

باکس یا همان جعبه‌ کادویی، جعبه‌ای است که قرار دادن کادو در آن جلوه‌ی بیشتری به هدیه‌ی شما داده و آن را در نظر دیگران زیباتر می‌کند. آن‌ها متناسب با نوع هدیه، فردی که برای او هدیه خریده شده است و مناسبت آن هدیه، دارای انواع و اقسامی هستند.  این جعبه‌ها اگر از جنس مخملی یا به شکل قلبی باشند و با پاپیون‌های قرمز تزئین بشوند، می‌توانند هدیه‌ای سورپرایز کننده و شیک برای روز ولنتاین باشند.
این جعبه‌ها می‌تواند در شکل قلب، مستطیل، کروی و یا شکل‌های فانتزی مثل شش‌ضلعی ساخته شوند. هم‌چنین شما می‌توانید به راحتی این جعبه‌های ساده را، با تزئینات ساده‌ای مثل گل، اوریگامی‌های ساده و دست ساز، مقواهای رنگی و یا وصله‌های رنگارنگ، به جعبه‌هایی جادویی که چشم هر کسی را خیره می‌کند، تبدیل کنید. در واقع امروزه افرادی نیز با یادگرفتن چند الگوی ساده، به تشکیل کلاس‌هایی مانند آموزش ساخت جعبه‌های فانتزی پرداخته‌اند و نوعی اشتغال‌زایی کرده‌اند.
بعضی از این جعبه‌های هدیه‌ای، به شکل صندوقچه‌ای چوبی هستند که مانند گنجینه‌ای اسرارآمیز درست‌شده‌اند. شما می‌توانید تنها با قرار دادن چند شکلات و عروسک در آن‌ها، دوست و یا عزیز خود را سورپرایز کنید.
بر خلاف تصور بعضی از افراد، این جعبه‌ها نه تنها دخترانه نبوده، بلکه برخی تولیدی‌ها با ایده‌هایی جذاب و زیبا و استفاده از رنگ‌های تیره ای مثل مشکی، قهوه‌ای و یا تلفیقی از قرمز و مشکی، جعبه‌های کادویی را ساخته‌اند که می‌توانید با خرید این جعبه کادوی مردانه، کاملاً شیک و لاکچری کادو را به فرد موردنظر بدهید.

• باکس گل هدیه رمانتیک برای کادوی ولنتاین

از جمله هدایای مهم ولنتاین، باکس گل و شاخه های گل هستند که جزیی جدایی ناپذیر است از کادوی ولنتاین هستند. این گزینه که بیشتر با گل های رز قرمز درست و آماده سازی می شود، جزیی از فرهنگ هدیه ی روز عشق گردیده است.
البته پیشنهاد ما برای برخی افراد به دلیل اینکه دوست ندارند گل های یک روزه یا شاخه گل هایی با عمر کوتاه هدیه بگیرند، رز جاودان یا انواع باکس گل های جاودان است که از جمله این گل ها، گل داودی جاودان نیز هست.
یک پیشنهاد دیگر برای خرید کادو برای این دسته از افراد، خرید گل های آپارتمانی با گلدان های شکیل است تا بتوانند علاوه بر زیبایی بخشی به خانه، تا مدتهای طولان

ی زنده بماند و یک کادوی ماندگار برای ولنتاین نیز باشد.
• از جمله گل هایی که برای کادوی ولنتاین مناسب هستند می توان به موارد زیر اشاره کرد:

گل صد تومانی؛ در افسانه های یونان این گل نماد خوشبختی است.
گل رانونکلوس؛ این گل نماد درخشندگی و افسونگری است.
نرگس زرد؛ این گل نماد خوش شانسی است.
گل گاردنیا؛ نماد خرسندی، پاکی و خلوس است.
گل رز قرمز؛ نماد عشق، زیبایی و کمال است.

• باکس هدیه ویژه کادو ولنتاین برای همسر شما

این باکس  می تواند شامل انواع لوازم بهداشتی پرکاربرد برای آقایان است که یک هدیه ویژه برای آقایانی است که دوست دارند که همیشه با صورتی شیو شده در عموم ظاهر شوند. این پک شامل خودتراش ژیلت، فوم اصلاح ژیلت و همچنین ادکلن مردانه و ماگ است که در یک پک زیبای مردانه در کنار هم به زیبایی چیده شده اند و هدیه ولنتاین خاص را برای آنها به ارمغان می آورند.

• زیورآلات و اکسسوری های دخترانه یک کادوی زیبا برای تمامی خانم ها

از جمله وسایلی که تمامی خانم ها را در هر سنی شگفت زده می کند، داشتن زیورآلات زیبا و جدید است که شما می توانید با توجه به استایل شخص مورد نظر و یا استایل هایی که دوست دارد و در پیج ها و سایت های مختلف دنبال می کند و همچنین شناختی که از نیازها و علایق او دارید، یک کادوی خاص دخترانه را برای او خریداری کنید تا زیباترین کادوی ولنتاین را برای او رقم بزنید.
اکسسوری ها شامل اکسسوری های فلزی ای از جمله طلا، نقره، ورشو، استیل، مس و حتی اکسسوری هایی که صرفا ایرانی هستند و برگرفته از هنر هنرمندان بلوچ هستند نیز برای خرید کادوی ولنتاین برای نامزد، دوست دختر، همسر و یا مادرتان استفاده کنید.

• عطر و ادکلن بهترین هدیه ولنتاین برای خانم ها و آقایان

از بهترین و بی بدل ترین هدیه برای آقایان و خانم ها در هر سنی، خرید عطر یا ادکلن است. این هدیه محبوب ولنتاین، در انواع قیمت ها وجود دارد و شما می توانید با خرید ادکلن  یک هدیه دوست داشتنی برای ولنتاین را برای عزیزترین فرد زندگی تان تهیه ببینید.
البته عطرها نسبت به ادکلن ها به دلیل ماندگاری بهتر و بیشتر، قیمتی بالاتر دارند اما این باعث نمی شود که محبوبیت ادکلن ها را نادیده بگیریم.

• عروسک ولنتاین هدیه دوست داشتنی ولنتاین برای دوست دختر

از ویژه ترین کادوهایی که اصولا برای هدیه ولنتاین به دوست دختر خریداری می شود، خرید عروسک های ولنتاین است که با رنگی قرمز وجود دارند. البته که این عروسک ها در سایزهای مختلف وجود دارند و گاهی آنقدر سایز آنها بزرگ است که هم قد با خود انسان ها هستند.
چیزی که این هدیه را جذاب می کند این است که این هدیه جذاب را با شکلات های قلبی قرمز یا شاخه گل و یا ادکلن به دوست دختر خود هدیه بدهید. و یک کادوی رمانتیک دخترانه برای ولنتاین را تهیه ببینید.

• ست هدیه چرم ،هدیه ولنتاین برای آقایان و خانم های خوش سلیقه

اگر همسر یا دوست شما به داشتن ست کیف علاقه زیادی نشان می دهد یا اصولا از کیف های چرم و رسمی استفاده می کند، ست کیف چرم یک هدیه زیبا برای آنها محسوب می شود.
این ست شامل کیف پول، جا کارتی و سایر کیف های کوچک دستی هستند که خود هدیه ای کامل برای ولنتاین هستند و گاهی می توانید در کنار کیف پول چرم، کیف دستی، کیف اداری یا انواع کیف های دیگر را خریداری نمایید و یک کادو خاص برای تبریک روز ولنتاین را خریداری نمایید.برای یک فرد خوش پوش با استایل کلاسیک، هیچ هدیه ای به اندازه خرید یک ست کمربند و کیف پول چرم نمی تواند کادوی خاص باشد. این هدیه یکی از هدایای پرطرفدار ولنتاین برای آقایان است که بیشتر در رنگ ها و ست های ساده خریداری می شود.

• ساعت هوشمند یک هدیه لاکچری برای ولنتاین

اگر به دنبال خرید کادوی ولنتاین لاکچری برای دوست پسر یا هدیه ی ولنتاین هیجان انگیز برای دوست دختر خود هستید، شک نکنید که مچ بندهای هوشمند همان گزینه خرید ایده آل برای شما هستند.
این ساعت ها با کاربردهای متفاوت از جمله نشان دادن ارتباط به گوشی همراه، گزینه عکس گرفتن، گزینه نمایش سلامتی شما و… از جمله هدایای خاص ولنتاینی هستند که برای کادو ولنتاین به ورزشکاران نیز هدیه ای باارزش خواهند بود.

• صنایع دستی از جمله ظروف سفال هدیه ای رمانتیک برای دوست دختر و تمامی خانم ها

این ظروف زیبا یکی از هدایایی هستند که این روزها بسیاری ترند شده اند. هدایایی که با تنوع و نقش و نگارهای ویژه، زیبایی خاصی به کادوهای ولنتاین داده اند.
این ظروف شامل ماگ کادو ولنتاین، انواع بشقاب و کاسه، فنجان و قوری، اسانس سوز و … هستند که هر کدام به تنهایی از بهترین کادوی ولنتاین محسوب می شوند.

• دوربین چاپ سریع هدیه ای زیبا برای کادوی ولنتاین

دوربین های چاپ سریع در طرح های دخترانه، اسپرت و … از پرطرفدارهای دنیای تکنولوژی هستند که علاوه بر کاربردی که دارند، یک هدیه زیبا برای روز ولنتاین محسوب می شوند.
این دوربین ها کادویی خاص برای علاقه مندان به عکاسی هستند تا عکسای زیبای خود را بتوانند برای همیشه ثبت کرده و در آلبوم های خود نگه داری کنند.

• ساعت مچی مردانه و زنانه کادوی زیبای ولنتاین

ساعت ها زمان را به ما یادآور می شوند. و این هدیه باارزش برای کادوی تبریک ولنتاین، می تواند نمایش ساعت ها و روزهایی باشد که ما در کنار هم قرار می گیریم و زندگی می کنیم. البته که همیشه این هدیه جز هدایای خاص برای همه افراد بوده و هست و چه چیز بهتر از اینکه در ولنتاین 1400 با خرید یک ساعت زیبا و شکیل، عشق زندگیتان را سوپرایز نمایید.

• گوشی هوشمند کادوی ولنتاین برای عشق زندگی شما

همه ما دوست داریم تا بعد از نهایت دو سال، با تغییر گوشی هایمان، تازگی ای به این وسیله همیشه همراه بدهیم. البته که گوشی های همراه هر قدر هم با کیفیت باشند بعد از دو سال کیفیت اولیه خود را از دست می دهند و همچنین کار کردن با آنها برای همه یکنواخت می شود. به همین جهت خرید موبایل برای کادوی ولنتاین از ویژه ترین هدایای با ارزش ولنتاین است که می تواند هیجان انگیزترین کادوی ولنتاین محسوب شود.

• رمان های عاشقانه

از بهترین رمان های عاشقانه برای کادو روز ولنتاین به نامزد یا دوست خود می توان به کتاب هایی مانند:

کتاب راه طولانی بود از عشق حرف زدیم اثر رسول یونان
کتاب چشم هایش اثر بزرگ علوی
کتاب آنا کارنیا از لئو تولستوی
کتاب دکتر ژیواگو اثر بوریس پاسترناک
کتاب جین ایر اثر شارلوت برونته
کتاب عشق در زمان وبا اثر گابریل گارسیا مارکز
کتاب رمان من پیش از تو، من پس از تو و کتاب هنوز هم من اثر جوجو مویز
کتاب دفتر خاطرات اثر نیکولاس اسپارکس
کتاب عقل و احساس اثر جین آستین
کتاب غرور و تعصب اثر جین آستین
کتاب غریبه اثر دایانا گابالدون

البته که در این میان کتاب های عاشقانه بسیار دیگری نیز هست که ما در مقاله ویژه ای تحت همین عنوان به آن خواهیم پرداخت تا با خرید بهترین کتاب ها برای کادوی ولنتاین، لذت خواندن و تصویر سازی با کتاب ها را به عزیزانتان هدیه دهید.
در ادامه شما را با ترکیب کادوهایی که می توانید به عزیزانتان هدیه دهید آشنا می کنیم.

• این پکیج شامل باکس هدیه ای قرمز رنگ است که در خود یک ماگ صورتی طرح ایکیا، شکلات های قلبی مخصوص ولنتاین و همچنین شکلات nestie را گنجانده است تا یک هدیه تماما دخترانه برای ولنتاین را به زیبایی تشکیل داده باشد. این هدیه نیز از هدایای ولنتاین با قیمت مناسب است که علاوه بر کارایی، به خوبی معرف ولنتاین و روز عشق خواهد بود.

• این پکیج نیز یک کادوی تمام عیار ولنتاین برای دوست دختر یا نامزد شما خواهد بود که شامل هر آنچه هست که یک دختر با ویژگی های دخترانه و لطیفش خواهد پسندید. پکیج ویکتوریا شامل روغن آرگان، ادکلن la vie، لوسیون بدن، روغن مرمکی است.

• یک پکیج می توانید هر آن چیزی است که می تواند انرژی خانم ها را چند برابر کند، تهیه کنید. شامل یک فلاسک زیبا، ماگ سرامیکی دسته چوبی، کتاب تکه هایی از یک کل منسجم اثر پونه مقیمی و شکلات های فانتزی هستند که در یک جعبه کادویی زیبا، به زیبایی چیده شده اند.این هدیه یک کادو خاص ولنتاین برای خانم های علاقه مند به کتاب خوانی است و هرچه را که یک کتاب خوان به آن علاقه مند است را در خود جای داده است.

• البته که علاوه بر گزینه های ذکر شده، خرید لباس مردانه برای ولنتاین یا خرید مانتو برای تبریک روز ولنتاین، می توانند از جمله کادوهای خوشحال کننده برای افراد باشند که علاوه بر هدیه تبریک ولنتاین یک هدیه زیبا برای سال نو نیز محسوب شوند. جدا از این هدایا شاید خرید ماگ، خرید لوازم دکوری، لوازم فانتزی، روسری، لوازم آرایشی برقی، لوازم جانبی موبایل و… نیز برای کادوی ولنتاین هدایایی باشند که بسیاری از افراد را خوشحال نمایند.

روز عشق را از سایر روزها سوا بدانید و تلاش کنید تا این روز را برای خود و معشوقه زندگیتان خاص و دست نیافتنی کنید. از جمله چیزهایی که در این روز باید به آن دقت کنید این است که هدایا را با هدایای دیگران مقایسه نکنید و اجازه دهید هر آنچه باشید که هستید.
این روزها، روزهای دست نیافتنی جوانی اند که باید قدرشان را دانست و از آنها به خوبی مراقبت کرد.
در مدآوری مقاله هر روز، به روز رسانی می شود تا شما با به روزترین مناسبت ها و کالاهای که به آنها احتیاج دارید آشنا شوید و مدآوری در این مقاله شما را با مفهوم روز ولنتاین و ایده های ناب برای خرید کادوی ولنتاین داشته باشید که همسرتان و معشوقتان را حسابی سوپرایز نمایید. و همچنین به راحتی از فروشگاه اینترنتی مدآوری برای ولنتاین خریداری کنید، نظرات خودتان را با به اشتراک بگذارید.

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.